Złota inwestycja

Złoto to pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, występujący w skorupie ziemskiej. Kopalnie złota znajdują się między innymi w Afryce, Rosji, Australii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indonezji i w Polsce.

Złoto od tysięcy lat posiadało ogromną wartość i było pożądane przez wszystkich pragnących bogactwa. Dzisiaj, także mamy możliwość kupić drogocenny metal w postaci biżuterii, monet, sztabek o różnych nominałach.

Chcąc zainwestować w złoto, musisz wiedzieć, jaki rodzaj ten inwestycji wybrać, spośród wielu możliwości można wymienić kilka. Najmniej opłacalna inwestycja to zakup złotej biżuterii. Dlatego nie warto, wybierać tej formy, ponieważ w sytuacji nagłej i kryzysowej, kiedy złoto trzeba spieniężyć, biżuteria jest warta tylko tyle ile złota jest w niej zawarte, a więc wszelkie domieszki są bezwartościowe. Najbardziej opłacalna jest inwestycja w czyste złoto, ceny sztabek złota w zależności od ich wagi wahają się w granicach od  170,00 zł do 15 000, 00 zł i wyżej.

Ogólnie warto inwestować w złoto, ponieważ między innymi jego wartość nie jest uzależniona od sytuacji politycznej czy gospodarczej na świecie i kraju, nie jest opodatkowane, można je w każdej chwili sprzedać nawet w najdalszym zakątku świata i daje gwarancję na uniknięcie strat.

Brak odpowiedzi

Odpowiedz