Dobre biuro rachunkowe – jak wybrać?

Wielu przedsiębiorców pomimo znacznych udogodnień związanych z prowadzeniem własnej księgowości nie jest wstanie na własną rękę zająć się wszystkimi sprawami rachunkowymi. Niestety pomimo ciągłych ulepszeń nadal w wielu kwestiach sprawy podatkowe oraz księgowe kryją w sobie wiele pułapek. Świat finansów zawiera wiele niejasności w przepisach oraz rozbieżności interpretacji urzędów skarbowych. Dlatego też prowadzenie rozliczeń na własną rękę może nie tylko sprawić dużą trudność dla przedsiębiorcy, ale również doprowadzić do  poważnych konsekwencji, jeżeli informacje zawarte w dokumentach nie będą zgodne z prawdą.

1022193__money_Większość przedsiębiorców by uniknąć problemów prawnych wybiera usługi biura rachunkowego, które prowadzi jego księgowość. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach tyczy się to wszystkich przedsiębiorców, bez względu na to jaki rodzaj działalności oraz jak dużą firmę posiadają. Dzięki profesjonalnej opiece biura rachunkowego przedsiębiorca może być pewien, że wszystkie sprawy związane z kwestią finansową utrzymują należyty poziom merytoryczny. Dla właściciela firmy bardzo istotną sprawą są wskazówki, czym kierować się podczas wybierania biura rachunkowego oraz na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy.

Przed podjęciem decyzji przede wszystkim trzeba zastanowić się oraz zdefiniować swoje potrzeby. Należy pamiętać o tym, że na rynku istnieje wiele podmiotów w tej branży, dlatego też tak ważną sprawą jest określenie swoich potrzeb, by w późniejszym czasie nie przepłacić za usługę, jeżeli firma tego nie wymaga. Rynek usług księgowych z roku na rok coraz rozwija się coraz prężniej, dlatego też wybór nie zawsze jest prosty. Przy wyborze biura rachunkowego nie należy kierować się tylko ceną. Jednakże nie zmienia to faktu, że trzeba zwrócić uwagę na to by nie była zbyt niska, gdyż mogą się pod nią kryć usługi nie najwyższej jakości.

Należy sprawdzić również kilka innych, podstawowych kwestii takich jak: certyfikat, ubezpieczenie oraz referencje innych klientów.

Bardzo ważną kwestią jest wcześniej już wspomniany certyfikat. Osoba prowadząca biuro księgowe musi posiadać certyfikat ministra finansów od usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych bądź być wpisaną na listę doradców podatkowych lub rejestru biegłych rewidentów. Osoba zarządzająca biurem musi posiadać certyfikat, w przeciwnym razie jego działalność byłaby niezgodna z prawem. Warto również zwrócić uwagę na numer certyfikatu. Jeżeli posiada on niższy numer oznacza to, że właściciel posiada większe doświadczenie w prowadzeniu księgowości. Rozbudowane biura księgowe dbają równie o to by do prowadzenia ksiąg handlowych klientów byli zatrudniani księgowi z uprawnieniami. Jest to gwarantem wysokiego poziomu świadczonych usług. Zobacz: http://www.lifo.pl/

3 komentarze

  1. marta
    7 stycznia 2014
  2. dorota
    10 stycznia 2014
  3. Edyta
    7 lutego 2014

Odpowiedz