Jak sprawnie zdobyć prawo jazdy kat. B i podnieść kwalifikacje zawodowe

Nie jesteś jeszcze kierowcą i pragniesz zdobyć swoją upragnioną licencję? Posiadasz odpowiedni wiek, lecz nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy, jak postępować, aby otrzymać swoje prawo jazdy. Rzeszów to jedno z wielu miast gdzie znajduje się ośrodek kierowców, w którym możemy zdać egzamin i uzyskać niezbędny dokument. Trzeba jednak dopełnić wszelkich formalności i przejść kurs pod okiem doświadczonego nauczyciela.

Podstawa to dokumenty

Naszą przygodę z prawem jazdy w Rzeszowie rozpoczynamy od badań lekarskich potwierdzających nie tylko możliwość uczestnictwa w kursie, ale także naszą zdolność do prowadzenia pojazdów. W trakcie badania osoby ze słabym wzrokiem mogą dostać adnotację, że muszą prowadzić pojazd w okularach. Następnie wybieramy szkołę, w której chcemy uczyć się jeździć. Wybór opiera się zazwyczaj o lokalizację, cenę kursu czy też opinie znajomych i innych osób. Cena kursu waha się zazwyczaj od 1000zł do 1500zł. Bardzo często zdarza się, że już prowadzący kurs składa za nas zaświadczenie o braku przeciwwskazań wraz ze zdjęciami kursantów do właściwego wydziału komunikacji. Na wniosek zostaje wydany numer PKK.

prawo jazdy Rzeszów

Do kursu może przystąpić każdy pełnoletni lub osoba, której maksymalnie brakuje 3m do ukończenia 18 lat. W drugim przypadku kursant musi przyjść z rodzicem, który podpisze zgodę na przystąpienie do nauki.

Dopasuj kurs do swoich potrzeb

Kurs na prawo jazdy mamy możliwość dopasować do swoich potrzeb, czyli czasu pracy, nauki czy innych zajęć. Można go także odbyć online w domu, następnie zdać część teoretyczną egzaminu, a później zapisać się na kurs praktyczny. Sugerujemy jednak, aby kurs odbyć w czasie rzeczywistym, gdzie można zadawać pytania instruktorom.

Pierwsza jazda odbywa się na placu manewrowym. Dopiero gdy opanujemy trochę samochód, instruktor może zadecydować o wyruszeniu na miasto. To najważniejszy etap, gdyż poznajemy jazdę w ruchu drogowym. Ta sztuka wymaga szybkiego reagowania, dostosowywania się do warunków na jezdni oraz innych aspektów, które nabywa się poprzez praktykę.

Po zakończeniu szkolenia praktycznego trwającego 30h przystępujemy do testu wewnętrznego. Jeśli go zdamy, to możemy zapisać się na egzamin państwowy.

Egzamin na prawo jazdy Rzeszów

Na egzamin należy zapisać się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Składa się on z części teoretycznej i praktycznej. Egzamin można podzielić sobie na dwa dni i najpierw podejść do teorii, a następnie do praktyki. Istnieje także możliwość zdania obu części w jednym dniu.

Podzielenie egzaminu wiąże się również z mniejszą stratą pieniędzy, ponieważ przepadnie opłata tylko za jedną część egzaminu. Jeśli jednak opłacimy cały egzamin i nie zdamy go, to niestety tracimy całą wpłaconą kwotę.

Odbiór prawa jazdy

W przypadku zdania egzaminu państwowego, musimy wnieść opłatę 100,50zł w celu zamówienia dokumentu. Zostanie on nam dostarczony do 9 dni roboczych.

Brak odpowiedzi

Odpowiedz