Masz nieaktywne konto PayPal? Będziesz musiał za nie zapłacić

PayPal po raz kolejny zmienia swój regulamin! Tym razem wywołało to spore zamieszanie wśród użytkowników. Posiadasz nieaktywne konto PayPal? Od 16 grudnia będziesz musiał za nie zapłacić 50zł.

Nowy regulamin konta PayPal to aż 50zł za niekorzystanie z usług

Osoby posiadające nieaktywne konto PayPal, po zmianie regulaminu, będą musiały zapłacić 50zł. Zmiana obejmuje wszystkich użytkowników usługi. Na czym to dokładnie będzie polegać? Jak się okazuje, wszyscy użytkownicy, u których stwierdzi się brak aktywności na koncie zostaną automatycznie obciążeni opłatą 50złotych.

PayPal

Kto dokładnie będzie obciążony opłatą?

Każdy użytkownik, który założył konto PayPal i nie wykazał żadnej aktywności przez 12 miesięcy będzie musiał zapłacić. Jeśli na koncie znajdą się jakieś środki do kwoty 50zł, zostaną one automatycznie pobrane, a konto całkowicie wyzerowane. Klienci, którzy posiadają konto zostaną poinformowani drogą mailową o zmianie regulaminu. Dodatkowa opłata nie jest jednak wprost komunikowana użytkownikowi. Czytając regulamin, można łatwo natrafić na liczne wzmianki, między innymi o tym, że PayPal rości sobie prawo do zabezpieczenia spłaty.

Brzmi ona następująco:

Aby zagwarantować wywiązanie się z niniejszej Umowy z Użytkownikiem, Użytkownik przyznaje firmie PayPal prawo do środków na swoim koncie PayPal jako zabezpieczenia wszelkich kwot, które Użytkownik może być winny firmie PayPal. W terminologii prawniczej określane jest to jako „prawo retencji” lub „zabezpieczenie spłaty” na koncie PayPal Użytkownika.

PayPal

Jest to innymi słowy zabezpieczenie się serwisu w razie działań użytkownika niezgodnych z regulaminem.

nieaktywne konto PayPal

Nie chcemy płacić? Zamknijmy konto

Wdrożona opłata nie jest szczególnym problemem, ponieważ jeśli ktoś nie korzysta z konta od roku to najwidoczniej nie jest mu ono potrzebne. W takim wypadku można wypłacić środki i zamknąć konto. Jeśli chcemy jednak pozostawić PayPal, to wystarczy jedynie się zalogować raz w miesiącu.

Jak zamknąć konto PayPal?

Jeżeli zdecydujemy się definitywnie pożegnać PayPal, to wystarczy w zakładce ustawienia odszukać pole Zamknij konto i postępować wedle dalszych komunikatów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full

3 komentarze

  1. Arek97
    8 października 2020
  2. Redakcja
    8 października 2020
  3. Adam
    8 października 2020

Odpowiedz