Fundusze z UE na rozwój firmy

Wszystkie mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa mają prawo do finansowania swoich planów inwestycyjno-rozwojowych. Z pomocą mogą wyjść Fundusze Europejskie.

Czym są pożyczki unijne?

Fundusze Europejskie to środki finansowe pochodzące z budżetu UE na realizację różnego rodzaju projektów inwestycyjnych lub rozwojowych. Pożyczki unijne zastąpiły popularny kiedyś system dotacyjny.

pozyczka

Pożyczki dla firm

Prowadzenie firmy związane jest z wieloma potrzebami, zakupu nowego sprzętu, czy rozbudową infrastruktury. Pożyczki unijne pozwalają zainwestować w narzędzia produkcyjne oraz nowoczesne maszyny i urządzenia zwiększające skalę działalności przedsiębiorstwa lub wzbogacające ich ofertę o nowe produkty i usługi. Pożyczki mogą mieć na celu również wprowadzenie innowacji. Pozwalają na wsparcie wszystkich przedsiębiorców, pragnących skorzystać z tego typu pomocy. Jest to pomoc finansowa zarówno dla doświadczonych firm, start-upów oraz tych, dopiero zakładających własną działalność gospodarczą i stawiających pierwsze kroki w biznesie. Pożyczki finansują także inwestycje związane z rewitalizacją, termomodernizacją, poprawą efektywności, czy z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii dla wielu przedsiębiorstw i sektora publicznego.

Rozwój firmy

Fundusze Europejskie mogą być przede wszystkim dużą szansą na rozwój biznesu oraz konkurencyjności na rynku. Pozwalają zwiększać produkcję i pole usług, jednocześnie rozszerzając profil działalności i atrakcyjności firmy. Dodatkowym ich plusem jest to, że pożyczki unijne można uzyskać prościej niż w banku, warunki zwrotu są atrakcyjniejsze, a po spłacie można skorzystać z nich ponownie. Polscy przedsiębiorcy na tego typu wsparcie mają jednak czas do 2020 roku, gdyż wówczas kończy się przyznana transza na rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Wiele firm osiągnęło już sukces korzystając z pomocy funduszy unijnych, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju wielu przedsiębiorstw.

Więcej znajdziesz na: https://pozyczkiunijne.bgk.pl/pozyczki-unijne-z-rpo/

Brak odpowiedzi

Odpowiedz