Kryzys nie straszny firmom faktoringowym

Globalny kryzys sprawił, że wiele firm ma problemy finansowe, związane z utrzymaniem płynności finansowej powodujące przestoje. Niestety banki, nie wychodzą naprzeciw przedsiębiorcom znajdującym się w dołku finansowym, wręcz przeciwnie warunki otrzymania kredytów zostały jeszcze bardziej zaostrzone. Dlatego też dużą popularnością w tym trudnym okresie cieszą się firmy faktoringowe.

O dużym zainteresowaniu usługami firm faktoringowych świadczą następujące dane od początku stycznia do końca września minionego roku obroty firm faktoringowych wzrosły od 2010 roku o 17,3%. czyli jak się okazuje firmy zajmujące się faktoringiem maja się nieźle, tak samo jak ich klienci.

Faktoring to forma finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa, która pomoże w utrzymaniu płynności finansowej i zapobiegnie przestojom w Twojej firmie. Z faktoringiem wiąże się szereg innych usług dających firmom liczne korzyści. Takie dodatkowe usługi odróżniają faktoring od innych form finansowania zapewniając mu nad nimi przewagę. Oprócz głównych usług jak faktoring pełny, eksportowy lub z regresem, można wymienić kilka dodatkowych usług:

  • Ubezpieczenie, gwarancja w sytuacji gdy odbiorca staje się niewypłacalny lub zwleka z zapłatą, faktor wypłaca swojemu klientowi znaczną część niezapłaconych faktur.

  • Informacja o klientach, która uchroni twoja firmę przed nieuczciwymi kontrahentami.

  • Monitoring należności, faktor może prowadzić aktywny monitoring należności, dzięki czemu na bieżąco można identyfikować zagrożenie nieterminowej zapłaty.

  • Windykacja, w razie problemów z niewypłacalnymi klientami, faktor w sposób profesjonalny odzyska twoje pieniądze.

Brak odpowiedzi

Odpowiedz